MAMY JUŻ EKO - AKTYWATORY! NASZE, BO POLSKIE NAWOZY ORGANICZNE FERTILAN.

19-07-2017

Na rynku pojawiły się właśnie eko-aktywatory,
nawozy organiczne pochodzenia roślinno-zwierzęcego.
Mamy je w swojej ofercie!


Nawozy organiczne nie tylko dostarczają roślinom niezbędnych makro- i mikroelementów, ale też rozkładając się, wzbogacają glebę i polepszają jej właściwości.
Ponieważ zawierają rozmaite związki pochodzące ze świata roślinnego i zwierzęcego, zostaje zachowany naturalny obieg materii!Właśnie wprowadziliśmy do oferty sklepu internetowego zupełną nowość rynkową
– polskie nawozy organiczne, wytwarzane z roślin i owczej wełny!

 

nawozy ekoogiczne fertilan

 
Nawozy Fertilan to eko-aktywatory glebowe. Podnoszą aktywność pożytecznej mikroflory glebowej. Zawierają wysoką dawkę składników odżywczych, w tym azotu pochodzenia naturalnego, fosforu, potasu, wapnia, magnezu oraz innych mikroelementów. Stopniowo uwalniają składniki pokarmowe dla roślin – np. azot  aż do 6 miesięcy!

 

CZY WIESZ, ŻE…
Stosowanie nawozów mineralnych jest przyczyną obniżania próchnicy, pogorszenia struktury, zanieczyszczenia środowiska wodno-glebowego oraz pogorszenia właściwości fizykochemicznych. W obecnych czasach, szczególnie niepokojący jest wzrost zawartości azotu w wodach powierzchniowych i gruntowych. O ograniczeniu tego negatywnego zjawiska stanowią Unijne Dyrektywy; Azotanowa i Wodna, które nakładają określone obowiązki na rolników. Niewielkie ilości azotu - szczególnie podczas intensywnych opadów - są wymywane i odprowadzane ściekami do rzek i zbiorników wodnych, zanieczyszczając wody powierzchniowe i gruntowe.
W przypadku nawozów organicznych nie ma takiego ryzyka. Azot wprowadzony do gleby pobierany jest przez rośliny, a częściowo także przez mikroorganizmy glebowe.

 

Nawozy organiczne, czyli nawozy naturalne są przyjazne dla środowiska. Wytwarzane  z biomasy za pomocą specjalnie opracowanych nowoczesnych technologii. Uzyskane z surowcowych odpadów organicznych powstałych w przemyśle tekstylnym i z wysuszonej materii organicznej z roślin.
Nawóz organiczny  Fertlian - ekoaktywator , wytworzony jest z biomasy roślin bobowatych drobnonasiennych, zbieranej w ich optymalnej fazie rozwojowej oraz frakcjonowanej i mielonej, czystej, żywej wełny owczej.

 

żywa wełna

 

CZY WIESZ, ŻE…
Stosowanie nawozów wpływa na zwiększenie biomasy roślin uprawnych.  Im większa biomasa roślin, tym więcej dwutlenku węgla z atmosfery mogą one przyswoić. Zwiększona plenność roślin wpływa korzystnie na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

 

Są odpowiednie dla każdego rodzaju produkcji ogrodniczej. Te naturalne nawozy organiczne można stosować w produkcji ekologicznej, integrowanej, ogrodów przydomowych i działkowych. Fertilan jest przydatny w uprawach warzyw, kwiatów, krzewów ozdobnych, sadach, plantacjach jagodowych i trawnikach. Możliwy do stosowania w dowolnym okresie sezonu uprawnego.

 

dowolny okres uprawny

 

CZY WIESZ, ŻE..
Wzrost zawartości substancji organicznej w glebie poprawia jej strukturę, zwiększa pojemność wodną i odporność na erozję, a także zapobiega wymywaniu składników pokarmowych z profilu glebowego zapobiegając negatywnemu oddziaływaniu na środowisko.

 

Nawozy Fertilan w kilku punktach.

  • Dostarczają 98,8 % masy organicznej wzbogacając glebę w związki próchnicowe.

  • Poprawiają właściwości fizyko-chemiczne gleby umożliwiając rozwój pożytecznych mikroorganizmów.

  • Wpływają na warunki powietrzno-wodne - poprawiając retencję wody i sprawność sorpcyjną gleby.

  • Poprawiają strukturę gleby sprzyjając ukorzenieniu roślin.

  • Nadają się do upraw w gruncie jak i pod osłonami. Nawóz jest przeznaczony do stosowania w uprawie roślin prowadzonej w odkrytym gruncie i pod osłonami. Jest przydatny dla każdego rodzaju produkcji, a w szczególności dla upraw ekologicznych, integrowanych, ogródków działkowych, ogrodów przydomowych i upraw balkonowych.

  • Są dopuszczone do stosowania w gospodarstwach ekologicznych. Posiadają liczne certyfikaty świadczące m.in. o tym, że nawozy są bezpieczne dla ludzi zwierząt i roślin.

  • Łatwa aplikacja dzięki strukturze rozpuszczających się granulek. Nawóz należy równomiernie rozsypać wokół roślin lub po powierzchni ziemi przed siewem lub sadzeniem roślin i wymieszać z wierzchnią warstwą gleby za pomocą dostępnych narzędzi uprawowych. W uprawie roślin doniczkowych należy wymieszać nawóz z podłożem, wsypać podłoże do doniczek lub skrzynki balkonowej i wysadzić rośliny a następnie podlać wodą.

  • Gwarantują szybsze wzrosty oraz lepsze plonowanie.

  • Naturalne, łagodne składniki eliminują ryzyko przenawożenia lub przedawkowania.

  • Niwelują efekty uboczne nawożenia mineralnego.

 

nawozy ekologiczne

 

Eko-aktywatory Fertilan mają same zalety. Efekty stosowania tych nawozów organicznych są widoczne gołym okiem - nie tylko pod mikroskopem. Sprawdź to sam we własnym eko-ogródku, na plantacji, balkonie czy działce!Zamów Fertilan z dostawą do domu!

SZEROKI ASORTYMENT

Nasz sklep oferuje szeroką gamę produktów dla Twojego domu i ogrodu

czytaj więcej

GWARANCJA JAKOŚCI

W naszym sklepie znajdziesz tylko produkty od sprawdzonych i liczących się producentów

czytaj więcej

DARMOWA DOSTAWA

Przy zamówieniu na kwotę 200 zł zakupiony towar dostarczymy do Ciebie za darmo

czytaj więcej

ZWROT TOWARU

W ciągu 14 dni możesz bez problemu zwrócić zamówiony towar

czytaj więcej