Calypso 480SC 200ml

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność:
  • Jest Jest
  • Paczkomat InPost od: 8.99 zł
  • Kurier Fedex - płatność przelewem od: 15.00 zł
  • Kurier Fedex - przesyłka pobraniowa od: 18.50 zł
  • Czas dostawy: 3 dni robocze
  • szt.
  • 167,54 zł

Opis produktu

Środek owadobójczy o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących w ziemniaku i roślinach sadowniczych, m.in. w jabłoni, gruszy, wiśni, czereśni, śliwie, porzeczce czarnej i borówce wysokiej.

 

Stosowanie:

 

Cechy użytkowe środka powodują, że jest szczególnie przydatny do ochrony upraw amatorskich.

Przede wszystkim Calypso jest nieszkodliwy dla owadów zapylających i innych organizmów pożytecznych, co powoduje, że termin stosowania jest elastyczny. Zabiegi można wykonywać nie tylko przed kwitnieniem i po kwitnieniu, ale również w jego trakcie.

Z tego względu preparat ten jest bardzo przydatny w uprawach amatorskich (gdzie najczęściej na niewielkiej powierzchni uprawia się wiele gatunków oraz odmian roślin). Można bowiem opryskiwać nim rośliny nawet wówczas, gdy obok znajdują się inne rośliny kwitnące.

Insektycyd w roślinie działa układowo, ma długi okres skutecznego zwalczania mszyc, owocówki, zwójkówek, innych ważnych szkodników w sadach oraz stonki.

Substancja aktywna preparatu należy do nowej grupy związków chemicznych i działa w sposób zasadniczo różny od dotychczas znanych preparatów. Odmienny mechanizm działania pozwala na skuteczne niszczenie owadów niewrażliwych na dotychczas stosowane środki. Środek jest bezpieczny dla użytkowników i konsumentów. Calypso najlepiej działa w temperaturach powyżej 10oC.

 

Zalety produktu:


Działa w wysokich temperaturach, długo działa - do 3 tygodni, chroni drzewa i krzewy owocowe, nieszkodliwy dla owadów zapylających i innych organizmów pożytecznych, elastyczny termin stosowania.

Zakres stosowania:

 

jabłoń, grusza, śliwa, wiśnia, czereśnia, porzeczka czarna, czerwona i biała, malina, jeżyna, żurawina, agrest, leszczyna, ziemniak


Sposób stosowania:


Oprysk

Informujemy, że zgodnie z ustawą o Środkach Ochrony Roślin z dnia 8.03.2013 roku:
I
Środki ochrony roślin przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych, mogą nabywać wyłącznie osoby z ważnym zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia potwierdzającego możliwości nabywania oraz użytkowania środków ochrony roślin do użytku profesjonalnego.
II
Środki ochrony roślin mogą nabywać osoby wyłącznie pełnoletnie.

SZEROKI ASORTYMENT

Nasz sklep oferuje szeroką gamę produktów dla Twojego domu i ogrodu

czytaj więcej

GWARANCJA JAKOŚCI

W naszym sklepie znajdziesz tylko produkty od sprawdzonych i liczących się producentów

czytaj więcej

DARMOWA DOSTAWA

Przy zamówieniu na kwotę 200 zł zakupiony towar dostarczymy do Ciebie za darmo

czytaj więcej

ZWROT TOWARU

W ciągu 14 dni możesz bez problemu zwrócić zamówiony towar

czytaj więcej